-->

Bir bardak kek lütfen...

"Eyvah canım kek istedi ama ne vaktim var, ne etrafta bana kek yapacak biri ne de becerim! Ben ne bahtsız ne talihsiz bir insanoğluyum. Bu hayat cekilmez, bir kekim bile yok" mu diyorsunuz?


Durun hemen karalar bağlamayın, kimseye bağımlı olmayın, canınızdan bezmeyin, dünyaya küsmeyin. Aşağıdaki tarifi sonuna kadar okuyun, anlayın, ögrenin, hemen koşup bir bardak ya da kahve fincanı alın, kekinizi yapın, dünyaya farklı bir pencereden bakın. Bir daha da ben beceriksizim, keksizim ve dolayısıyla sessizim diye kendi kendinize hayıflanmayın.

Tarif Food Network Magazine'in "Great Easy Meals" adlı kitabından uyarlamadır.       

Her ne kadar fırında yapılanlar kadar lezzetli olmasa da, 5 dakikalık kekten bundan daha fazlasını beklemek doğru olmaz diye düşünüyorum. Yapısı daha süngerimsi ve daha nemli olan acil durum kekimiz, üşengeçler için biçilmiş kaftan.

Malzemeler:

- 1/4 su bardağı un
- 5 yemek kaşığı şeker
- 2 yemek kaşığı kakao
- 1 yumurta
- 3 yemek kaşığı süt
- 3 yemek kaşığı zeytinyağ
- 1 çay kaşığı vanilya özütü
- 1/2 çay kaşığı tuz


Yapılışı:

1) Yumurta, şeker, süt, zeytinyağ ve vanilya özütünü mikrodalgaya dayanıklı bir kahve fincanına doldurun ve pürüzsüz hale gelene dek karıştırın.

2) Karışıma un ve kakaoyu da ekleyip, pütürler gidene kadar karıştırmaya devam edin.

3) Mikrodalganızın en üst derecesinde, 2 dakika (kek kabarana dek), pişirin. Fincanınız büyük olursa, kekiniz kabardıktan sonra geri gidecek haberiniz olsun.

Toplamda harcadığınız zaman 5 dakikadan az. Siz hazırlıkları yapmaya başlarken ben de Pantera'dan "5 Minutes Alone" ı çalayım, fon olsun, afiyet olsun.

"Can't be what your idols are, can't leave the scar
I bury your compensation, I ask you please just give us...
5 minutes alone"

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder